× فهرست مطالب بخش مدیریت

تاریخچه ایلات و عشایر قزوین

طوایف ایل بزرگ غیاثوند

اساتید و بزرگان ایل غیاثوند در قزوین

تاریخ و ثبت زبان لکی

شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی

اولین همایش و هم اندیشی نخبگان و فرهیختگان لک استان قزوین

دیدار با مسئولین استان قزوین

معرفی قوم لک

همایش ایلات و عشایر استان قزوین

کارشناسان فرهنگی و اجتماعی قوم لک

پوشش لباس قوم لک

پوشش انواع لباسهای قوم لک قزوین

استاد ویریا عینی از فعالین قوم کهن لک

آسیب های اجتماعی عشایر حاشیه قزوین

بزرگان ایل غیاثی در ایلام

تاریخچه ایل ایوتوند (ایوتین)

مرحوم حاج اسماعیل ططری

همایش پاس داشت زبان لکی

پيشگيري از کرونا برای عشایر

مرکز تمدن هنر لک زبانان ایران

سرگرمی

مذهبی

کانالهای تلگرامی
×منبع: پایگاه خبری تحلیلی صبح قزوین


یک تیر و چند نشان در حوزه اقتصاد مقاومتی؛
وقتی کارآفرینان قزوینی پا در میدان اقدام و عمل می‌گذارند

فشار اقتصادی دشمنان و آمادگی کشور برای جهش
اقتصاد مقاومتی واژه‌ای است که این روزها تعاریف متفاوتی را در حوز‌ه اقتصادی به خود اختصاص می‌دهد؛ واژه‌ای که تلاش می‌کند تا به درستی اهمیت مقاوم سازی اقتصاد در کشور را تببین کند.

این واژه برای اولین بار در شهریورماه سال 89 توسط مقام معظم رهبری در جمع آفرینان مطرح شد، در این دیدار رهبری اقتصاد مقاومتی را معنا و مفهومی از کارآفرینی معرفی کردند و عملی کردن این واژه را به دو دلیل فشار اقتصادی دشمنان و آمادگی کشور برای جهش بسیار مهم خواندند.

با خبرنگاران در مسیر بازدید
جمعی از خبرنگاران استان قزوین به دعوت بسیج رسانه از چند واحد تولیدی در قزوین بازدید داشتند تا میزان موفقیت و نحوه فعالیت این واحدها را طبق مشاهدات خود به رشته تحریر درآورند.

مجموعه زنبورداری و دامداری

یکی از این واحدها، مجموعه‌ای در روستای رحمت آباد بوئین زهرا است که توسط آقای قاسم غیاثوند برای پرورش دام و زنبوداری در نظر گرفته شده است.

یکی از این واحدها، مجموعه‌ای در روستای رحمت آباد بوئین زهرا است که توسط آقای قاسم غیاثوند برای پرورش دام و زنبوداری در نظر گرفته شده است
غیاثوند با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: از دو سال گذشته دو نژاد گوسفند افشار و سیاه کبود را اصلاح نژاد کرده‌ و نژاد برتری به وجود آورده‌ایم.

این دامدار ادامه داد: با توجه به اصلاح نژاد صورت گرفته، دام‌ها سالی دوبار زایش دارند و بره متولد شده تقریبا 4 کیلو و نیم و در دوقلوزایی 6 کیلو و 200 گرم و تقریبا برابر با استاندار جهانی و اقدامی منحصر به فرد در سطح استان است.

غیاثوند با اشاره به وجود 400 راس دام از نژاد خوب در این دامداری، گفت: با توجه به حمایت بسیج سازندگی و سپاه و دریافت 30 میلیون تومان اعتبار و سرمایه شخصی، اقدام به راه‌اندازی این واحد کردیم.

وی ادامه داد: در مرحله اول حدود 450 کیلو عسل برداشت کردیم و تا اواخر شهریوماه بیش از 600 کیلو گردم عسل برداشت خواهیم کرد.

یکی از این واحدها، مجموعه‌ای در روستای رحمت آباد بوئین زهرا است که توسط آقای قاسم غیاثوند برای پرورش دام و زنبوداری در نظر گرفته شده است
بهره‌وری بالاتر در واحدهای صنعتی

این پرورش‌دهنده دام، بیان کرد: در پرورش دام، زایشی 2 برابری داشته‌ایم و هم اکنون به ازاء هر 100 راس میش 150 راس بره در گله وجود دارد.

این زنبوردار، با اشاره به میزان اشتغال‌زایی در این واحد، بیان کرد: 2 نفر در بخش دامداری و 1 نفر در بخش زنبورداری به صورت مستقیم مشغول به کار هستند و به صورت غیر مستقیم نیز این بخش توانشته به میزان خوبی اشتغال‌زایی داشته باشد.

غیاثوند ادامه داد: طی یک کار پژوهشی و با بهره‌گیری از فضای مجازی و اساتید اداره دامپزشکی استان در این زمینه آموزش دیدم.

یکی از این واحدها، مجموعه‌ای در روستای رحمت آباد بوئین زهرا است که توسط آقای قاسم غیاثوند برای پرورش دام و زنبوداری در نظر گرفته شده است
زمینه مناسب دامداری و زنبورداری در استان

این دامدار با بیان اینکه میزان بهره‌برداری از این واحدها بیشتر ازواحدهای سنتی است، گفت: توصیه می‌کنم افرادی که با مشکل بیکاری مواجه هستند وارد این حرفه بشنوند؛ چراکه زمینه مناسب دامداری و زنبورداری صنعتی در استان وجود دارد.